O nas słów kilka

Tworzymy i wspieramy inicjatywy pozwalające rozwijać się na nowym mediom, technologii i przedsiębiorczości.

#Startupy #WarmiaMazury :)

Więcej o informacji nas

Bądź na bieżąco
– informacje o wydarzeniach
– ciekawostki technologiczne i regionalne
– ogłoszenia o pracę


Nie częściej niż co 2 tygodnie.


 

Najbliższe spotkania:

Gdzie się spotkać w Olsztynie i porozmawać o IT

Dodano: 25.03.09 | Autor: Paweł Harajda

Od jakiegoś czasu coraz więcej się dzieje w branży IT w Olsztynie, więc postanowiliśmy wam przybliżyć trochę ideę każdego z nich a także osoby które stoją za ich organizacją.

Na początku chciałbym przypomnieć o kole naukowym grupie .net – eastgroup.pl, które działa na Wydziale Matematyki i Informatyki prężnie już od 2006 roku, zrzesza nie tylko studentów lecz mile widziane są także osoby z zewnątrz. Członkowie grupy spotykają się regularnie 2 razy w tygodniu:

 • w pon. 18:00 na warsztatach mających formę projektów zespołowych, gdzie każdy może zapytać się innej osoby jak coś można zrobić,
 • oraz śr. 18:00 na prezentacjach, które mają na celu przedstawienie nowinek technologicznych

Obecnie grupę prowadzi Daniel Plawgo(namiary do niego znajdziecie na stronie grupy). To o czym warto jeszcze wspomnieć że chłopaki od jakiegoś czasu prowadzą technicznego bloga, na którym nie ukrywam też czasami coś napiszę.

Drugą pokrewną, lecz dużo młodszą inicjatywą jest OLMUG czyli Microsoft User Group. Organizacją grupy zajął się Jacek Barcikowski. Czym jest grupa najlepiej wyjasni tekst który dostałem od Jacka mailem:

OLMUG czyli Olsztyn Microsoft User Group to nowa inicjatywa społeczności Olsztyńskiej. Celem inicjatywy jest zrzeszanie profesjonalistów zajmujących się technologiami Microsoft. Bazując na doświadczeniach podobnych grup działających na całym świecie pragniemy stworzyć i rozwijać Warmińsko-Mazurską społeczność specjalistów oraz umożliwić im wymianę doświadczeń z ekspertami z poszczególnych dziedzin.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 2 kwietnia 2009 r. w Kawiarni Literackiej Centrum Książki, ul. Plac Jana Pawła II 2/3 w Olsztynie. Tematyką pierwszego spotkania będą technologie budowania bogatych aplikacji webowych w oparciu o Silverlight 3.0 oraz mobilnych opartych na .NET CF, które przedstawią Michał Żyliński z Microsoft Polska oraz dwaj lokalni specjaliści Dawid Cieszyński i Daniel Plawgo. Jeśli jesteś zainteresowany odwiedź stronę www.olmug.pl, na której znajdziesz wszelkie informacje na temat spotkań grupy OLMUG. Przyłącz się do nas, zapraszamy!

Mam nadzieję że pamiętacie także o linuxcamp’ie, chłopaki nadal żyją i po przejściowych kłopotach wiem że mają zamiar niedługo wystartować z nowymi spotkaniami, tak więc zaglądajcie na ich stronę aby być na czasie.

No i na koniec – „last but not least”  – spotkania mobilne – OKUP czyli Olsztyński Klub Użytkowników PDA, organizowane przez Agnieszkę Zielińską pod patronatem pdaclub.pl no i oczywiście olcampu.  W środę1 kwietnia o godzinie 18:00 w sali 50 Wydziału Matematyki i Informatyki odbędzie się drugie w historii spotkanie OKUPu.

Na koniec mały apel do Was!
Jeżeli interesujecie się którąś z powyższych tematyk .net, mobilne, linux to proszę kontaktujcie się z organizatorami, podpowiadajcie o czy chcielibyście usłyszeć, jeżeli znacie kogoś ciekawego z branży to pomóżcie w kontakcie z organizatorami, nie bójcie się także sami zgłosić z własną prezentacją. Często wystarczy napisać krótkiego maila  aby cała sprawa ruszyła. Jednym słowem proszę pomagajcie organizatorom, bo oni całą tą charówkę robią dla was i dla idei 🙂

5 odpowiedzi na “Gdzie się spotkać w Olsztynie i porozmawać o IT”

 1. […] Powstały równiez 2 kolejne miejsca spotkań dla branży – Olmug i OKUP (więcej info na stronie Olcampu). Eastgroup wznowił działalność i dalej namawia do wstąpienia w swoje szeregi w każdy […]

 2. Michał Kubiak pisze:

  Kurcze nie mogę sie doczekać powrotu do Olsztyna…
  Oj dużu się dzieje…

 3. @Michał, właśnie dlatego dałem ten wpis, bo wiele osób nie jest świadomych że coś jednak w Olsztynie się dzieje 🙂

 4. PL pisze:

  No to kiedy następny Olcamp? 🙂

 5. Pracujemy nad tym.

  Obecnie termin nie jest znany, najprawdopodobniej to 1 połowa maja.

  😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*